urządzenia ciśnieniowe ROM b.v.

ROM SmartTrailer Pro

Nowoczesne urządzenie do czyszczenia kanalizacji ROM SmartTrailer PRO. Pełne inteligentnych rozwiązań w oparciu o ponad 35-letnie doświadczenie. Idealne urządzenie do usuwania zatorów, czyszczenia sieci oraz przyłączy w kanalizacji do Ø400mm. Dostępne z silnikami benzynowymi lub diesla. Ciśnienie robocze do 200 bar i wydatek wody do 60 l/min

ROM Compact Pro

Compact PRO będzie idealna maszyną dla Ciebie. Urządzenie jest wyposażone w silnik wysokoprężny Kubota. Wysokociśnieniowa pompa Speck gwarantuje ciśnienie robocze do 200 bar przy wydatku do 75 l/min. Urządzenie może czyścić sieci kanalizacji nawet do Ø500mm. Oferuje również wiele dodatków dzięki czemu jest to idealne i zarazem niedrogie urządzenie kompaktowe. Dzięki kompaktowym rozmiarom można je zabudować na niedużych jednostkach takich jak Citroen Berlingo, Peugeot Partner czy Ford Custom.

ROM EcoNomic

Kompaktowe, lekkie i komfortowe. Dodaj do tego atrakcyjną cenę i już wiesz, że dokonałeś słusznego wyboru. Korzystasz z najnowszych technologii i rozwiązań wykorzystywanych w urządzeniach ciśnieniowych na świecie. Urządzenie jest wyposażone w silnik wysokoprężny Kubota i pompę Speck o ciśnieniu roboczym do 200 barów i wydatku wody do 100 l / min. Idealny do czyszczenia przyłączy sanitarnych i sieci kanalizacyjnych do Ø600mm.

EcoFit

ROM EcoFit jest jednym z najbardziej zaawansowanych urządzeniem wysokociśnieniowych do zabudowy. Napędzany jest z silnika KUBOTA lub przez napęd z przystawki mocy. Przy ciśnieniu roboczym do 250 bar i wydatku wody do 100 l / min, maszyna nadaje się do czyszczenia przyłączy sanitarnych i sieci kanalizacyjnych do max. Ø600mm. ROM Ecofit jest idealnym urządzeniem dla profesjonalistów.

SmartCombi

ROM SmartCombi jest urządzeniem w przystępnej cenie o bardzo atrakcyjnym designie. Urządzenie typu SmartCombi może być zamontowane na podwoziu 3,5! Trwała konstrukcja jest idealnym rozwiązaniem używanych w centrach miast oraz na parkingi podziemne, które wymagają kompaktowości i manewrowania. Pasuje perfekcyjnie do usuwania zatorów oraz do czyszczenia kanalizacji do Ø600mm oraz do osuszania zalanych garaży i piwnic.

Zadymiarka kanałowa ROM eSTEM

ROM eSTEM to nowoczesna zadymiarka kanałowa. Idealne urządzenie do wykrywania nielegalnych przyłączy oraz nieszczelności na sieciach kanalizacyjnych. Sterowana za pomocą pilota, bardzo poręczna i mobilna, wyposażona w niewiarygodnie mocny generator dymu gwarantuje szybką i skuteczną pracę. Generator dymu ROM eSteam został odznaczony nagrodą Reddot 2018 w kategorii Innowacja w Technologii.

inspekcja sieci kanalizacyjnej

Systemy iPEK International to obecnie najbardziej zaawansowana technologicznie gama produktów modułowych do inspekcji sieci. Ze względu na niezawodność techniczną sytemu i możliwość dowolnej rozbudowy zestawów iPEK jest to najbardziej popularna marka wśród firm i przedsiębiorstw wodociągowych w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą urządzeń iPEK oraz możliwościami zabudowy urządzeń na samochodach typu furgon wraz ze stworzeniem wyjątkowego laboratorium mobilnego dostosowanego do Państwa potrzeb.

Zestaw przenośny

Zestaw nr.2

Zestaw nr.3

Głowice czyszczące

Raptor

Głowica stworzona by usuwać zatory całkowite na sieciach kanalizacyjnych. Ciężkie zatory powstające z powodu korzeni, tłuszczu czy innych organicznych osadów są usuwane przez wiertło lub frez ze stali nierdzewnej rozpędzane dzięki potężnej turbinie do 12000 obrotów na minutę. Raptor jest idealnym rozwiązaniem w miejscach gdzie tradycyjna hydromechanika zawodzi! Głowica łączy w sobie funkcję wycinarki oraz głowicy frezującej.

Tajfun 1

Zaprojektowana by dzięki dynamicznemu ruchowi obrotowemu usuwać osady znajdujące się na całym obwodzie kanału. Dzięki wysokiej liczbie obrotów na minutę z łatwością możemy usunąć znajdujące się osady tłuszczu, lekkie osady mineralne a nawet korzenie. Idealnie nadaje się do czyszczeni całego obwodu kanału z osadów przed inspekcją TV.

BigFoot

Głowica BigFoot w odróżnieniu od tradycyjnych głowic do usuwania osadów z dna kanału wykorzystuje rozprowadzenie wody w technologi 3D. System gwarantuje minimalizacje spadków ciśnienia wody co jest niezwykle ważne przy tak dużych i ciężkich głowicach. Daje nam to niezrównaną jakość usuwania osadów jak i oszczędność wody służącej do napędzenia tak ciężkiej głowicy. Głowica jest wyważona w taki sposób by zawsze znajdować się wkładkami przy dnie kanału (nawet gdy się przewróci samoczynnie wraca do pożądanego położenia bez ingerencji operatora). Można zastosować głowice w tandemie do usuwania osadów z bardzo dużych kanałów.

„Bez Wybić”

Rozwiązanie problemu wybić w kanalizacji. Głowica zaprojektowana w taki sposób nie wytwarzać poduszki powietrznej. Możemy to uzyskać dzięki innowacyjnemu układowi rozprowadzenia wody w korpusie głowicy oraz zastosowaniu wkładek pod kontem 36 stopni, które redukują ciśnienie powstające za głowicą.

Penetrator

Głowica zaprojektowana tak by ze swobodą czyścić długie odcinki sieci kanalizacyjnej (nawet małych rozmiarów) bez ryzyka dostania się w przykanalik. Wąsko osadzone wkładki skierowane pod kątem 7° gwarantują nam wysoką jakość transportową osadu przy wysokiej skuteczności napędowej. Głowica standardowo jest wyposażona w pilot, który z łatwością możemy zaślepić. Na żądanie możemy zamontować oczko do przeciągania głowicy. Wersje wagowe to 7 lub 14 kg.

Włócznia

Jest cięższą i większą wersją głowic typu Quatro. Niezrównana jakość usuwania nawet najcięższych zatorów występujących w kanalizacji. 5 mocno skoncentrowanych wkładek i ostre krawędzie mające za zadanie przebijanie się przez zatory. Głowica niezwykle skuteczna i precyzyjna w działaniu. Przeznaczona do większych kanałów. Możliwość zastosowania dodatkowego szpica do rozbijania zatorów. Wersje wagowe to od 1 i 2,5 kg.

Wycinarka do korzeni Turbo Flex Raptor

Głowica regulowana elastycznie do średnicy kanału od 150 do nawet 2000mm (w zależności od wersji). Ciężkie zatory powstające z powodu korzeni, tłuszczu czy innych organicznych osadów są usuwane przez łańcuchy rozpędzane dzięki potężnej turbinie do 12000 obrotów na minutę. Raptor FLEX jest idealnym rozwiązaniem w miejscach gdzie tradycyjna hydrodynamika zawodzi.

Imperator

Potężna, ciężka głowica wykonana ze stali hartowanej odpornej na ścieranie. Wkładki skierowane pod kątami 15 i 30 stopni gwarantują nam moc usuwania osadów ze ścianek kanału jak i bardzo wydajny transport osadu nawet na dużych średnicach sieci. Zaprojektowana i wykonana do najcięższych zadań.

Twister

Dysza rotacyjna Twister jest przeznaczona do czyszczenia sieci kanalizacyjnych od 150-600 mm. Kontrolowana prędkość obrotów głowicy pozwala nam w szybki i skuteczny sposób usunąć tłuszcz zalegający w kanalizacji czy korzenie na odcinkach kanalizacji deszczowej. Niezrównany efekt usuwania zatorów jak i standardowego czyszczenia kanału. Dzięki zastosowanej technologii głowica jest całkowicie bezobsługowa i bez problemowa w pracy z jednostkami wyposażonymi w sytem recyklingu.

Głowica Ogólnego Czyszczenia

Głowica zaprojektowana i wykonana z odpornej na ścieranie stali hartowanej. Głowica posiada jeden strumień do przodu (z możliwością samodzielnego zaślepienia) oraz osiem wkładek czyszcząco-transportowych. Idealnie przystosowana do czyszczenia ogólnego sieci kanalizacji sanitarnej jak i deszczowej. Dzięki strumienią skierowanym pod dwoma kątami głowica zapewnia nam dużą skuteczność czyszczenia obwiedniowego jak i transportu osadu do studni zbiorczej.

To tylko niektóre z naszej szerokiej gamy głowic czyszczących. Chętnie przeprowadzimy prezentację naszych rozwiązań do hydrodynamicznego czyszczenia kanalizacji. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Korki pneumatyczne

Korki pneumatyczne Trelleborg

Firma Trelleborg jest światowym liderem w zakresie produkcji najwyższej jakości korków pneumatycznych. Korki pneumatyczne Trelleborg używane są do blokowania przepływu w kanałach sanitarnych i deszczowych o średnicach od 70 do 2400 mm.

Dzięki małym wymiarom po wypuszczeniu powietrza korki pneumatyczne są łatwe w instalacji oraz nadają się do szybkiego demontażu i są łatwe w przechowywaniu. Nawet największe rozmiarowo korki ze względu na swą elastyczność mogą być z łatwością zginane pod kątem 90°. Większość naszych korków może być wprowadzana przez studnie 600x600.

Uniwersalność przyłączy (szybkozłączka), dzięki czemu korki można podłączyć przez posiadane przez Państwa przewody pneumatyczne.

Korki pneumatyczne wykonane są z gumy opracowanej przez Trelleborg, wzmacnianej najwyższej jakości Kevlarem. Wysoka elastyczność Korków Trelleborg pozwala na stosowanie jednego korka w różnych średnicach.

Korki przeznaczone są do zamykania rur oraz sprawdzania szczelności powietrzem lub wodą.

Pompy śrubowe

Pompy śrubowe KRAL

Na etapie doboru pompy śrubowej należy uwzględnić rodzaj pompowanej cieczy, warunki pracy, miejsce jej montażu jak również obowiązujące Normy, wytyczne oraz Dyrektywy. Aby uniknąć błędów należy dysponować wyspecjalizowaną wiedzą.

W przeciwieństwie do wielu innych pomp, pompy śrubowe KRAL odróżniają się liniową charakterystyką pracy. Daje to możliwość łatwej oraz płynnej regulacji za pomocą przemiennika częstotliwości.

Pompy śrubowe KRAL w porównaniu do pomp innego typu charakteryzują się niewielkimi gabarytami w stosunku do wydajności pompy. Ich budowa jest kompaktowa i pozwala zaoszczędzić miejsce przeznaczone na ich zabudowę.